25 НАЧИНИ ЗА ФАРБАЊЕ ЈАЈЦА: Прекрасни шари добиени на едноставен начин!

20 април, 2021
247941_jaja-6_ls

Ако сакате шарено и весело велигденско јајце, потребни ви се две работи: голема желба и детски ентузијазам. Секако, потребни ви се и бои, лепак, јајца, женски чорапи, трева, пена за бричење итн.

Ако навистина уживате да сликате јајца за Велигден, само тогаш ќе го разберете значењето на овој празник и зошто го нарекуваат најсреќен.

Ви донесуваме 25 оригинални идеи за сликање јајца:

1. Залепете билки на вареното јајце, ставете ги во чорапи и натопете ги чорапите со јајца во вода со боја. Оставете 5 часа во вода, потоа извадете ги, исушете и отстранете ја тревата.

Fabanje jaja

2. Насликајте ја јајце-стандардната боја, а потоа нацртајте го јајцето по желба со перманентен маркер.

Fabanje jaja

3. Насликајте го јајцето во основната боја, а потоа ставете ја саканата боја со сунѓер. Завршете со бела боја користејќи четка за заби.

Fabanje jaja

4. Нанесете пена за бричење на поголема површина, ставете јајце боја и потоа потопете ги јајцата. По неколку минути, избришете ги и уживајте во прекрасните бои.

Fabanje jaja

Погледнете ги другите предлози на видеото:

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi