3 ПРИЧИНИ ПОРАДИ КОИ МАЖОТ ПРЕСТАНУВА ДА ЈА САКА ЖЕНАТА

2 октомври, 2021
Screenshot_1

Еве 3 причини зошто многу мажи престануваат да бидат заљубени многу брзо.

1. Премногу рано влегувате во интимни односи

Спротивно на она што некои веруваат, мажите обично не се заљубуваат кога имаат секс. Пријателството честопати најдобро се гради пред да се препуштите на интимни моменти. За да може човек да се заљуби во вас, потребно е прво да ве запознае како личност.

2. Не му давате доволно време

Времето ви дава можност да процените и да добиете увид во мажот со кој излегувате. Патувањето до заљубеност бара време. Врската е инвестиција на време и енергија. Кога некое лице одвојува време да се сретне со вас, тој почнува да го покажува својот карактер.

Забавувањето на мажот е еден од најдобрите начини да му дадете шанса да се за љуби во вас. Поттикнете го неговиот ентузијазам, но забавете.

3. Не му нудите пријателство

Честопати нѐ наведуваат да веруваме дека пријателството и љубовта се две сосема различни работи. Но, дали се тие? Дали човек може вистински да те сака ако не се спријателил со тебе? Пријателството го покажува карактерот на мажот со кој сте. Дали ги одржува своите ветувања и договори? Дали покажува интегритет во сите аспекти од својот живот? Дали тој се однесува со вас со грижа и се грижи за вашите чувства? Кога ја потценуваме важноста да се заљубиме во некој што покажува пријателство, честопати сме шокирани кога тој одеднаш си заминува.

Обично, недостатокот на хемија не е сегментот што завршува лошо замислена врска – тоа е недостатокот на пријателство. Карактерот е траен квалитет што треба да се бара, прикажан во пријателството и љубовта.

Времето е она што на мажот му дава мотив да се заљуби во вас. Кога ќе го разберете ова, тоа ќе го промени патот на вашиот љубовен живот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris