3 причини зошто оженетиот маж нема да ја остави сопругата: Болната вистина за „другата жена“ во љубовниот триаголник

19 мај, 2021
couple-bed-cuddling

Многу жени дошле во ситуација да бидат „втори“ во нивните животи. Некои дури го поминаа целиот свој живот чекајќи го мажот со кој се во врска да се разведе од законската сопруга, но такво нешто, во повеќето случаи, тие не го дочекаа.

Тие се претежно во најголем дел од своите животи во фрустрирачка ситуација – тие имаат и немаат некој на кого му го посветуваат своето време, внимание, а понекогаш и своите животи.

Секоја жена која се нашла во ситуација да има љубовна врска со оженет маж сигурно се прашувала дали би ја напуштил сопругата поради неа.

Како знаете дали мажот ќе ја напушти жената со која е оженет поради вас?

Ако ви даде приоритет над својата сопруга и го поминува поголемиот дел од своето време со вас, тоа е добар знак дека тој сака повеќе од авантура.

Ако тој разговара и со вас за своите планови официјално да се разведе од сопругата, тоа е уште еден сигурен знак дека тој е заљубен и дека ве сака, затоа, без оглед на сите проблеми што ги носи разводот, тој е подготвен да направи голема животна промена.

Сепак, треба да бидете внимателни и да гледате повеќе на тоа што прави отколку да слушате што ветува.

Ако сте само негова љубовница, скоро и да нема шанси тој некогаш да ја остави сопругата за вас.

Ако ја изневери својата сопруга со вас, а го правел тоа и пред вас, има голема шанса кога ќе ја прекинете врската со него, да најде „нова играчка“.

Ако земете во предвид дека повеќето мажи, во најголем дел, изневеруваат затоа што бараат забава, како и придобивките што ги имаат од неверството, многу брзо ќе сфатите дека вашата врска е осудена порано или подоцна.

Постојат три јасни причини што зборуваат во прилог на фактот дека повеќето мажи нема да ја заменат првата со „втората дама“.

  1. Тој веќе има сè што му треба со својата сопруга и љубовницата

Зошто би ги оставил сопругата и децата? Тој се забавува со вас без никаков товар и одговорност, а потоа оди дома и си игра со своите деца.

Ова е, за него, идеална ситуација.

Тој има жена која готви, чисти за него и се грижи за нивните деца, а исто така ве има и љубовница која се грижи за него на друг начин, што му треба.

Мажот нема да ја остави својата жена за вас. Во таа ситуација, тој има две девојки кои прават сè што е потребно за него. И тој едноставно ужива.

  1. Разводот е болен и скап

Размислете за последиците од разводот. Има проблеми со адвокати, расправии, малтретирање на децата, финансиски товар и многу други проблеми што ги носи разводот.

Зошто би ги повредил своето семејство и себеси, ако не мора? Вие сте среќни и задоволни кога ќе го видите и кога тој ќе ве вклопи во неговиот зафатен распоред.

Зошто би го уништил животот што е мирен и тивок, скоро совршен заради вас што го пречекувате со раширени раце секој пат?

  1. Ако сакаше да ја напушти својата сопруга, тој веќе ќе ја напуштеше

Ако човекот со кој беше со вас ве сакаше повеќе од што било, тој би се соочил со сите маки на развод и непријатностите што ги носи напуштањето на семејството, и тој би бил со вас до сега.

Ако тој навистина сакаше да биде со вас и да ве сака како што би сакал, тој веќе ќе го напуштеше претходниот живот.

Наравоучение: женетите мажи нема да ги остават жените за љубовничката.

Кога ќе дознаете дека тој веројатно никогаш нема да ја напушти својата жена поради вас, што правите?

Вистината може да биде болна, но и отрезнувачка. Ако ништо друго, тоа ќе ви заштеди да губите време и да чекате залудно.

Кога ќе ја прифатите вистината, ви остануваат две опции – да свртите грб на таа врска и да продолжите понатаму, или да ја продолжите приказната давајќи му ултиматум и гледајќи дали е подготвен да донесе конечна одлука.

Но, бидете подготвени дека резултатот од неговата одлука може да биде неповолен за вас и можете да играте на картата „сè или ништо“.

Она што тој го прави не е фер кон вас, ниту кон неговата сопруга и децата и време е тој да одлучи.

Соберете ја својата сила, погледнете го во лице и кажете му дека го сакате, дека сакате да бидете со него, но дека нема да се гледате додека не ја напушти сопругата.

Кажете му дека ќе го видите во неговиот нов стан каде што ќе живее сам.Одбивајте да го видите кај вас или во хотел. Вие барате доказ дека го напуштил претходниот живот.

Ако му го дадете овој ултиматум, повеќето работи ќе ви бидат јасни при неговата прва реакција. Малку има оженети мажи кои ќе ветат дека ќе го сторат тоа, а уште помалку кои ќе го сторат тоа.

Но, вие, колку и да ви изгледа трагично на почетокот, и може да ви се чини дека целиот свет ви се сруши, ќе имате корист на долг рок.

Ќе сфатите дека „другата жена“ скоро никогаш нема да може да добие маж само за себе.

Прекинете го искушението да си го потрошите животот чекајќи човек кој никогаш нема да биде ваш, пропуштајќи ја можноста да пронајдете човек кој ќе ви биде посветен само на вас.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi