3 РАСТЕНИЈА КОИ СПОРЕД ФЕНГ ШУИ ЈА ПРИВЛЕКУВААТ ЉУБОВТА КАКО МАГНЕТ: Ако ја чекате сродната душа, чувајте ги во домот!

25 септември, 2021
259037_shutterstock-1023139978_ls

Се верува дека овие цвеќиња во домот стануваат магични и имаат корисен ефект врз љубовниот живот.

Според фенг шуи, некои растенија привлекуваат пари, некои штитат од негативна енергија, а некои дури можат да ја привлечат љубовта.

Ако сакате да го уредувате вашиот животен простор според фенг шуи, земете едно од овие растенија – тоа може да ви донесе среќа во љубовта.

Ако се постават на вистинското место и во саксии со соодветна боја, цикламата, спатифилумот и хибискусот ќе привлечат романтични вибрации.

Циклама

Според фенг шуи верувањето, цикламата привлекува љубов и хармонија во домот. Исто така, има позитивен ефект врз добрата комуникација во врските, поради што е идеален подарок за брачни парови, годишнина од брак или венчавка.

Препорачливо е да се одгледуваат дома од оние кои се осамени и веќе долго време бараат сродна душа, бидејќи цикламата покрај тоа што привлекува љубов, може да ви помогне да го направите вистинскиот љубовен избор.

ciklama

Спатифилум

Друго име за ова растение е „моминска среќа“, што произлегува од верувањето дека ако дадете спатифилум на невенчана девојка, таа наскоро ќе се омажи, а ако веќе мажена дама го добие ова растение, ќе се појави дете во семејство.

Спатифилумот треба да се чува во саксии со потемни бои кои симболизираат земја, лојалност и плодност.

Spatifilum

Хибискус

Хибискусот уште се нарекува и кинеска роза, а во фенг шуи симболизира „љубовен магнет“.

Ова растение е препорачливо да се одгледува во југозападниот дел од домот, кој во фенг шуи се нарекува агол на љубовта, со цел успешно да се најде сродна душа.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris