4 нијанси на кармин за блед тен: Го прават лицето атрактивно и интересно, ја кршат есенската монотонија!

15 септември, 2021
shutterstock692920582-830x0

Како што пристигнува есента, нашиот тен станува побледи, летниот тен исчезнува, па се менува идеалната нијанса на кармин. Новата сезона бара посилна шминка, а особено акцент на усните и очите.

Во играта „влегуваат“ разни нијанси на црвена, но и розова и портокалова, кои ги истакнуваат контурите на усните и ги прават сензуални и неодоливи.

Особено е важно боите да одговараат на бојата на тенот, но исто така треба да земете во предвид каква облека избирате со одредени бои на кармин.

  1. Заводливо црвено

Оваа боја целосно ќе го „отвори“ вашиот светол тен, но внимавајте на нијансите што ќе ги одберете. Светло -црвената боја може да биде соодветна за вечер, но не и за денот.

  1. Секогаш нежно розова

Оваа боја дава романтична нота на нежно блед тен. Погоден е за дневна варијанта на шминка.

  1. Портокалови тонови

Со посилни тонови на усните, не е неопходно да се нанесе многу шминка на лицето, да се избере помалку видлива маскара и светло руменило.

  1. Бојата на циклама ја крши есенската сива боја

Оваа летна боја, која исто така можете да ја користите на есен со блед тен, совршено им прилега на дамите со светла кожа и руса коса.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi