4 работи кои со сигурност ја решаваат надуеноста: Ако сте претерале со празничниот ручек, со ова ќе си олесните веднаш!

3 мај, 2021
caj

Природни и лесни решенија за вообичаени дигестивни проблеми!

Ако претеравте со вашиот празничен ручек, веројатно барате решение за металоиди, надуеност или гасови.

Постојат неколку природни решенија за овие вообичаени проблеми!

Прво, можете да направите неколку работи што немаат никаква врска со храна или пијалок.

Прошетајте и опуштете се

Преоблечете се во облека што не ве стега околу вашата половина, бидејќи тоа ќе ги ублажи симптомите. Прошетајте ако можете, бидејќи движењето го забрзува и олеснува варењето на храната. Најлошото нешто што можете да направите е да легнете веднаш по ручекот.

Вода со лимон

Направете послаба лимонада и пијте ја попладне. Исцедете половина лимон во поголема чаша вода, и испијте неколку чаши во остатокот од денот.

Вода со оцет

Може да пиете вода со малку јаболков оцет, само не додавајте повеќе од една лажичка бидејќи ќе го влошите чувството на киселост.

Чај

Не посегнувајте по газиран пијалок, туку направете чај од нане, камилица, ѓумбир или куркума. Зелениот чај помага и при проблеми со варењето на храната.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi