5 ЗЛАТНИ ПРАВИЛА: Применете ги и може да изгубите до 3 килограми за една недела!

3 септември, 2021
222913_shutterstock-524263996_ls

За да изгубите неколку вишок килограми, не е неопходно да следите ригорозна диета и да правите исцрпувачки вежби.

Следејќи ги овие 5 едноставни правила, можете да изгубите тежина до 3 кг за само една недела, правејќи речиси ништо. Се што е генијално, всушност е прилично едноставно.

5 едноставни правила за губење на тежината:

1. Секој пат, пијте 2 чаши вода пред секој оброк. Оваа количина на течност 15 минути пред јадење ќе го забрза вашиот метаболизам, храната ќе се вари правилно, без да се претвори во масни наслаги.

Обидете се да вклучите топла вода со лимон и мед, како прво нешто што ќе го пиете наутро, како најдобра дневна детоксикација што можете да му ја дадете на вашето тело.

2. Конзумирањето кефир со ленено семе за појадок е во состојба целосно да ги исчисти цревата од долгорочна слуз, фекални наслаги, паразити, додека целосно ја зачувува цревната микрофлора. Овозможува брза нормализација на тежината и согорување на масните наслаги. Има позитивен ефект врз регулирањето на метаболизмот на липидите.

3. Друг одличен начин да го забрзате метаболизмот е грејпфрутот. Јадете половина овошје пред главниот оброк за ефикасно согорување на маснотиите. Или направете го овој еликсир на убавина и здравје со мед и грејпфрут.

4. Не е тајна дека храната треба добро да се џвака. За да спречите депонирање на храната во форма на масни наслаги, секое парче треба да се џвака најмалку 30 пати.

5. За ефикасно елиминирање на масните наслаги и забрзување на метаболизмот, направете пијалок со цимет и мед.

Се вари 200 мл вода. Во чаша ставете 1/2 лажичка цимет во прав и прелијте со врела вода, покријте половина час. Кога водата од цимет малку се олади, додадете 1 лажичка мед.

Пијте половина чаша пред спиење, покријте ја другата половина (да речеме со мала чинија) и оставете ја во фрижидер. Наутро, на празен стомак, испијте ја другата половина ладен пијалок.

Не мора одеднаш да започнете да ги следите овие правила. За почеток, доволно е да земете една или две од нив како навика, и да ги применувате секојдневно.

Најдобро е да не престанете по само една недела, и продолжете со избраната диета и килограмите ќе се стопат без да му наштетат на вашето здравје и ќе изгледате посвежо, потенок и помлад.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi