6 ТРИКОВИ ЗА ЕГЗОТИЧНА БОЈА НА КОЖА: Манекенките со години ја криеле оваа тајна, еве како да постигнете ИСОНЧАН ТЕН за ова лето!

15 јуни, 2021
2606441_profimedia0295972770_ls

Подготовките за летната сезона и одморот започнаа, а многу дами, сакајќи да имаат што е можно посовршена боја, прибегнуваат кон бројни трикови. Од пиење разни додатоци, до размачкување сè на кожата за да станете што е можно позатемнети и исончани.

Со цел кожата да биде затемнета, сјајна и да ја задржи бојата што е можно подолго, ви предлагаме да ги погледнете триковите што ги користат многу модели ширум светот.

Пијте многу вода

Пред да одите на одмор или воопшто да се сончате, важно е вашето тело да биде хидрирано однатре и надвор. Како прво, важно е да пиете што е можно повеќе вода, така што бојата „здраво“ да се лепи на кожата и да трае подолго. Многу убавици го кријат овој трик, а на нивните слики можете да видите разни лимонади, овошни сокови и многу вода што ги опкружува.

Sunčanje

Намачкајте се со заштитен фактор

Заштитниот фактор е број еден за здрава кожа во текот на летото. Многу луѓе мислат дека нема да потемнат со тоа, што е грешка, но со соодветна грижа ќе ја одржат кожата здрава. Многу е важно правилно да се примени, а кога веќе ќе ја добиете бојата, постепено намалете го факторот и конечно преминете на крема за сончање, во која има заштитен фактор. Крем за сончање ви овозможува дополнителна хидратација и спречува сушење на кожата поради штетните сончеви зраци.

Пилинг барем еднаш неделно

Препорачливо е да го направите ова пред да започнете да се сончате, а особено е важно кога веќе ќе ја добиете бојата, да го правите третманот со пилинг еднаш неделно за да обезбедите сјај на кожата и да спречите првут. Пилингот е особено важен со цел да се отстрани сувиот површински слој на кожата, предизвикан од „печење“ на сонце.

Sunčanje

Хидрирајте ја кожата

Честата примена на навлажнувачки лосиони и креми на кожата ја обезбедува потребната нега, но исто така ја прави бојата на кожата да остане сјајна и сјајна. Многу модели постојано се мачкаат кога ќе се сончаат, сето тоа во желба нивниот тен да биде присутен што е можно подолго.

Исхраната е важна

Диетата богата со бета каротен придонесува во голема мера да се добие убава боја што е можно побрзо, но и таа боја да биде квалитетна и да трае што е можно подолго.

Sunčanje

Golden hour

Трикот за бронзената боја е и во периодот кога се сончате. Ако се сончате напладне, кога сонцето е најсилно, веројатно ќе се изгорите, но ако се сончате наутро или попладне, на зајдисонце, постои голема веројатност да ја добиете вистинската морска боја.

Многу е важно да се знае дека сончевите зраци се многу штетни и дека се препорачува да бидете во сенка на сонце, од 12 до 15 часот, за да избегнете изгореници од сонце.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi