7 одлични стајлинзи кои ги популаризираше Рејчел од Friends!

27 јуни, 2021
574655a8dc3a241efe1c3bc356beef00

Ако ја обожавате серијата Пријатели и ја сакате модата, нема никој што може да ја победи Рејчел Грин. Во текот на целата серија, стилот на Рејчел беше беспрекорен и многумина го обожуваа. Дури 17 години откако ја емитуваше последната епизода, облеките на Џенифер Анистон продолжуваат да ги восхитуваат младите девојки, а мноштво љубители на модата сè уште го следат нејзиниот зачудувачки изглед.

Проверете неколку модни избори инспирирани од Рејчел Грин подолу:

  1. Здолниште skater со набори

Во текот на целата серија од сезоните 1 до 10, Рејчел најчесто носи здолништа, особено со набори. Омилен изглед за многумина е оној кога спои плисирано здолниште со долчевита и кожни чизми до колена.

  1. Маица со принт

Рејчел обожаваше да носи маици со принт во секојдневни лежерни комбинации. Нејзина најпопуларна е маичка со натпис „Спаси ја драмата за твојата мама“. Нејзината колекција печатени маици инспирираше многу млади девојки да ги внесат во нивната гардероба. Рејчел обично носеше такви маици во бела или црна боја.

  1. Комбинезони со фармерки

Џинс комбинезонот беше многу голем дел од модниот свет во 90-тите и сè уште не излегол од мода. Рејчел носеше комбинезони како овој додека работеше секојдневно домашни работи како што се перење алишта, пиење кафе или дружење со пријателите во станот. Овие фармерки изгледаат супер удобно, и испуштаат урбана атмосфера која никогаш не излегува од мода!

  1. Леопард шема

Вистинска љубителка на Рејчел ќе знае дека е видена неколку пати во леопард, обично облечена во топ или фустан. Моделот на леопард ја покажа нејзината жестока и самоуверена страна.

  1. Мандаринска јака

Рејчел Грин дефинитивно играше улога во нивната популаризација. Рејчел носеше мандаринска јака на забавата на Фиби и можеме да кажеме дека блескаше во неа. Фустаните од овој стил ќе изгледаат одлично кај витките девојки.

  1. Високи чорапи

Една од нашите омилени комбинации на облека на Рејчел Грин е кога ги спои високите чорапи со плисирано карирано здолниште.

  1. Широка капа на плажа

Широката сламена капа беше целосно популаризирана од Рејчел. Таа е идеална за топлите летни денови, а на плажа ќе изгледате шик со неа. Покрај тоа, таа супер ве штити од сонцето, пишува Пинк Вила.