8 работи кои не сте ги знаеле за сексот и кои навистина можат да ве променат – на подобро!

5 март, 2021
dreamstime_xl_66213901

1. Женско либидо

Постојат три митови за жените и сексот за кои повеќето луѓе, особено мажите, сметаат дека се вистинити. Првиот е дека мажите имаат повисок сексуален нагон од жените. Второто е дека моногамијата е потешка за мажите отколку за жените, а третата е дека на мажите им здосадува од рутински секс побрзо од жените. Сето тоа е лага.

Најновите истражувања покажуваат дека желбата на жената е сосема поинаква од она што некогаш мислевме. Не сака скромност, сака ризик. Не сака романса, сака страст.

Желбата на жената е исконска.

– Ние велиме не на сексот почесто од вас, но тоа не е затоа што нашето либидо е ниско. Ова е затоа што не добивме дозвола да ја истражуваме вашата „валкана“ страна, како вас. Отстранете ги културните ограничувања и жените би биле луди. Под еден услов … сексот мора да биде еротски и возбудлив. Ако ни дадете досаден повторувачки секс, ние ќе го свртиме лицето кон ѕидот. Дајте ни интересен, еротски секс, и ќе бидеме подготвени на сѐ- вели Трејси.

Да се ​​биде добар во кревет е поважно за жените отколку за мажите, не помалку.

2. Тело

Клиторисот е единствениот орган во човечкото тело дизајниран специјално и исклучиво за задоволство.

Ниту еден клиторис не е ист. Некои се помали, некои поголеми, некои подлабоки „закопани“, некои се повеќе изложени. Но, сите реагираат на истата работа, на директна стимулација на прстите, сексуални играчки, пенис. Не смеете да одите на клиторисот без лубрикација.

Во клиторисот има околу 8000 нервни завршетоци, додека кај пенисот наоѓаме околу 4000. Што ќе речеме дека вашиот клиторис е многу поголем нерв од пенисот, затоа бидете внимателни со него.

За разлика од сите други ерогени зони на телото како брадавиците, ушите и слично, клиторисот има само една мисија на ум – задоволство. Сите други ерогени зони имаат друга, помалку секси цел, но единствената цел на клиторисот е вашето задоволство.

Под површината, неговото тело има V-форма и достигнува сè до Г-точката, па затоа оргазмот со истовремена стимулација на Г-точката и клиторисот е толку врескаво добар и доведува до ејакулација на жената. Откријте го со внимателно координирање на прстите на двете раце, прсти и усни или зајак-вибратор.

3. Оргазам

Многу зборуваме за тоа колку им е тешко на жените да доживеат оргазам. Факт е дека повеќето жени можат да доживеат оргазам за пет минути или помалку со соодветна техника, љубовник или алатка (имено, онаа што вибрира), истакнува Трејси.

Со вештина, чувствителност и вежбање, женскиот оргазам може да се постигне исто толку лесно како кај мажот.

Скриените делови на клиторисот, може да се стимулираат со одржување на карлицата близу до нашата, одржување на притисок и кружно триење на карлицата. Со ова, девојките лесно можеа да достигнат оргазам. Уште подобро е да користите јазик или прсти или вибратор пред, за време или после продорен секс.

4. Лажни оргазми

Можно е дека некоја од вашите партнерки еднаш глумела оргазам. И да, не можете да го знаете тоа.

Постојат некои мали траги што може или не означуваат оргазам: црвенило на лицето, црвен осип што може да се појави и брзо да исчезне на градите или вратот, контракции на вагината, забрзано чукање на срцето и чувствителен клиторис веднаш после тоа.

Овие можат да бидат знаци, но не се сигурни.

Единствениот начин да знаете дека таа има вистински оргазам е убаво да ѝ објасните дека нема да се налутите ако не успее да дојде до тоа. Кажете ѝ да ви каже кога не може и двајцата ќе работите на тоа.

– За да се случи ова, дајте ни многу (добар) орален секс што трае некое време. Допрете не стручно (со подмачкани) прсти. Покажете колку ви е пријатно со нас предлагајќи употреба на вибратор за време на сексуален однос. Потоа замолчете малку и оставете да се концентрираме. Нема ништо полошо од прашањето: „Дали ќе биде наскоро?“

5. Индивидуалност

Она што делуваше на претходната девојка, или она што вашите пријатели ви го кажаа како одлично, можеби нема да делува на вас и вашата партнерка.

Веројатно нема да сакаме сè што правела вашата последна девојка.

На пример, некои жени сакаат да бидат допрени силно и брзо, некои сакаат да бавно и полека.

Правете го она што го знаете, но секогаш, особено на почетокот, побарајте повратни информации бидејќи секоја личност е различна. Секоја девојка сака нешто различно и на секоја ѝ одговара нешто различно.

Сите сме индивидуални и различни. Ова е причината зошто, кога ви даваме повратни информации, не треба да ги сметате за критика на вашата техника.

6. Интимност

Мажите се врзуваат преку акција правејќи работи за жените. Жените се приврзани кон зборовите.

– Факт: Ако сакате одличен секс, ќе мора да разговарате со нас, уште поважно, да слушате. Не слушањето е сè уште една од трите главни поплаки што жените ги имаат против мажите. Ги слушав 30 години, колку што пишував за сексот и врските “, вели Трејси.

Разговорот е предигра за жените. Веројатно ова е причината што романтичната вечера за двајца сè уште е вообичаен состанок за повеќето парови кога ќе се сретнат за прв пат. Ве принудува да погледнете во нас, да обрнете внимание и да разговарате со нас. Ова нè става во расположение за секс што може да следи.

7. За лубрикацијата

Две работи што навистина треба да ги знаете.

– Само затоа што не сме „влажни“ не значи дека не сме возбудени. Сувоста на вагината е предизвикана од многу фактори кои немаат никаква врска со мажите. Каде сме во менструалниот циклус, колку сме хидрирани, колку алкохол пиевме претходната ноќ, стрес, пушење – ова (и повеќе) може да влијае на тоа колку сме „влажни“. Повеќето мажи го разбираат ова, но ретки се оние што не го разбираат. Бев шокирана и навистина не верував во тоа прв пат кога една жена ми рече дека нејзиниот маж е „длабоко навреден“ кога дознал дека ставила лубрикант пред сексот. Тој рече дека го изневерува и дека тој очигледно не ја возбудува како што треба. Тоа е една од најсмешните работи што некогаш сум ги слушнала “, вели Трејси.

Лубрикант го зголемува задоволството во сексот. Тој може да го промени односот од болен или непријатен во пријатен. Зошто би ни забраниле да го користиме?

8. Порнографија

Порнографијата е забавна. Тоа не е сексуално образование. Не е приватен увид во тоа што сакаат жените „навистина“.

Но, мажите кои претежно гледаат порнографија веруваат дека нормална предигра е кога жената им дава на мажите орален секс, кога не се користи лубрикант за време на секс, туку плунка, кога жените се нарекуваат со грди имиња и кога се влечат за коса и дека тројката е многу нормална. Тоа е сосема погрешно.

Друга работа што можеби не ја знаете: Многу жени гледаат порно. Значи, знаеме кога имитирате нешто што сте виделе во порнографијата.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris