9 ЗНАЦИ ДЕКА СТЕ ОПКРУЖЕНИ СО ЕНЕРГЕТСКИ ВАМПИРИ: Тие се кријат зад маската на добар пријател, а еве што ги оддава!

18 јули, 2021
213123_shutterstock-365397602_ls

Во животот и блиското опкружување, не ни требаат луѓе кои не ни сакаат добро и не се радуваат на нашите успеси.

Ако имате пријатели за кои мислите дека немаат најдобри намери, обрнете големо внимание на овие сигнали. На овој начин ќе разберете дали се таму само за да ја извлечат целата енергија од вас.

  • Иако не можете да објасните зошто, по дружењето со таа личност се чувствувате исцрпено, болно и немате енергија и немате доволно сила за ништо.
  • Инстинктивно се криете од неа, не одговарате на телефон или под лажни изговори одбивате да се видите. Чувството на непријатност не запира за секунда, иако таа не прави ништо очигледно лошо. Некое внатрешно чувство ви кажува поинаку и тоа е во право во повеќето случаи.
  • Тие не ве слушаат внимателно додека зборувате. Барањето да бидете во центарот на вниманието и нивните проблеми се секогаш поголеми и поважни за решавање од вашите. Имате чувство дека постојано ве оставаат да сте недокажани.
  • За сите ваши добри вести, таа наоѓа нешто лошо.
  • Имате чувство дека тие постојано ги бараат вашите маани и слабости. Честопати ви сугерира што треба да менувате за себе, отколку што е добро. Енергетските вампири ја имаат таа моќ да верувате во нивните зборови и да започнете да се сомневате во себе.
  • Само лоши работи се кажуваат за другите. Коментираат за сите луѓе од околината. Ако го сторат тоа пред вас, веројатно им кажуваат на другите за вас на сличен начин.
  • Не се чувствувате безбедно да им кажете тајна како порано.
  • Енергетските вампири внесуваат конфузија, лоша енергија и хаос во вашиот живот.
  • Тие уживаат во вашите тешки моменти. Кога ќе ви се случат, тие се таму и со својата приказна прават да се чувствувате уште полошо, и штом животот започне да се подобрува или ќе постигнете успех, тие исчезнуваат со брзина на светлината, како никогаш да не биле таму во нивните живее.

Бегајте од вакви луѓе без оглед на се.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi