АКО ЈА ДОДАДЕТЕ ОВАА СОСТОЈКА НА ШАМПОНОТ, ЌЕ ЈА ПРЕПОРОДИТЕ КОСАТА ОД КОРЕНОТ ДО ВРВОТ: Трик од кој и фризерите се воодушевени!

29 август, 2021
215873_shutterstock-527254375_ls

Целата работа е само во една состојка

Веруваме дека никогаш не би ви паднало на памет да ја додадете оваа состојка во шампонот, но според жените кои го пробале овој рецепт, резултатите се феноменални.

Додека се грижиме за нашата коса, се фокусираме на самата коса, додека целосно го забораваме темето. Ова е голема грешка, велат фризерите, бидејќи само ако се негува горниот дел од главата, можеме да очекуваме дека косата ќе изгледа здраво и сјајно.

За да биде здраво, потребно е повремено да правиме пилинг, исто како што правиме со кожата на лицето. За ова не ви треба скап препарат. Се што треба да направите е да додадете лажица шеќер во шампонот со кој вообичаено ја миете косата.

Токму тој ќе направи нежен пилинг и ќе ги отстрани мртвите клетки кои го блокираат растот на убава и негувана коса. Покрај тоа, ќе овозможи подетално миење и ќе овозможи регенераторот да навлезе подлабоко и подобро да ја нахрани самата коса.

Со оваа постапка не треба да се претерува за да не се исуши скалпот. Најдобро би било пилингот да се повторува после секои 4 миења.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi