АКО ЈА ГУБИТЕ КОСАТА, РЕТКА Е, ТЕНКА И ПОСТОЈАНО ПАЃА – ПРОБАЈТЕ ЈА ОВАА ДОМАШНА МАСКА: Се користи само еднаш неделно!

13 септември, 2021
The,Hairdresser,Dyeing,Blonde,Hair,Roots,With,A,Brush,For

Се повеќе жени се соочуваат со губење на косата, а опаѓањето на косата се интензивира помеѓу двете сезони. Губењето, исто така, може да биде предизвикано од различни фактори, како што се физички и емоционални, недостаток на исхрана, хормонална нерамнотежа, алергии, лоша хигиена или употреба на несоодветни производи за нега на коса.

Ви носиме домашен рецепт за маска за коса што го стимулира растот, ја стимулира силата и здравјето на косата, но и спречува опаѓање на косата. Тријте го особено на местата каде што најмногу ви паѓа косата. Нанесете ја маската на вашата коса еднаш неделно.

Состојки:

1 јајце
1 зрела банана
1 лажица мед
125 мл пиво

Подготовка:

Во сад изгмечете банана и додадете едно изматено јајце. Добро промешајте додека не добиете мазна смеса. Додадете мед и пиво и повторно добро измешајте. Нанесете ја добиената мешавина на косата со четка од врвот до крај и на скалпот. Тријте и масирајте ја маската 5 минути. Потоа ставете капа за туширање и оставете ја маската да делува околу еден час. Измијте ја косата на вообичаен начин.

Бананите се одличен извор на калиум и витамини А, Ц и Е, што ги прави идеални за слаба коса. Овие витамини се неопходни за здрава и силна коса. Јајцата се богати со протеини, а една од компонентите на косата е протеинот, кој игра важна улога во растот на здрава коса. Покрај тоа, јајцата ќе и дадат сјај без преседан на вашата коса. Пивото е богато со витамини Б, кои исто така го стимулираат растот и даваат волумен на косата. Медот е полн со хранливи материи, го спречува сушењето и ја храни косата со витамини и минерали.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi