Ако мислите дека вашиот маж ве изневерува, тоа најверојатно е со некоја жена што и ВИЕ ја познавате! А еве како да дознаете

18 април, 2021
71d3d44568526ebae4853e931fcdc94c

Прво помислете на соработниците, нивните пријатели, вашите пријатели… И има смисла. Откако ќе ја воспоставите основата на пријателството, понатамошните чувства лесно ќе се развијат. Така започнуваат повеќето врски

Се претпоставува дека мажите многу веројатно ќе најдат помлади, поубави и згодни љубовниви.

Зошто мажите изневеруваат?

Додека луѓето кои изневеруваат имаат различни причини за нивното неверство, еден од најинтересните аспекти е како луѓето ја избираат личноста со која на крајот изневеруваат. Изневерувањето често се доживува како нешто што се случува на чуден начин: прељубниците честопати ги соборува од нозе шармантна и неодолива жена или завршуваат во туѓ кревет по пијана вечер.

Сепак, излегува дека тоа навистина не е така. Your Tango и страницата за афери преку Интернет Ashley Madison соработуваа за да дознаат повеќе за тоа што мислат луѓето за нивните односи и за изневерувањето.

Во истражувањето спроведено над повеќе од 1.300 мажи и жени, тие откриле не само зошто мажите и жените изневеруваат, туку и како ги избираат луѓето со кои изневеруваат.

Тие го гледаат „другиот“ како мистериозен, заводлив кој влегува во нивните животи со молскавична брзина и ги соборува од нозе, тотално ги обзема. Но, истражувањата покажаа дека ако мислите дека вашиот маж ве изневерува, тоа најверојатно е со некој што го познавате.

Од 400 мажи кои одговориле на истражувањето, 27 проценти рекле дека би се доближиле до некого што веќе го познавале доколку се во несреќна врска, а 23 проценти рекле дека ќе се сретнат со странец на патување или во бар.

Не треба да се грижите дека мажот ќе ве изневери кога е надвор со неговите машки пријатели. Но, тоа не значи дека вашата врска е „чиста“ затоа што според истражувањето, 44 проценти од мажите ја изневерувале својата партнерка, а уште 55 проценти од мажите барем размислувале за тоа.

Да, буквално 99 проценти од мажите или изневеруваат или размислуваат за изневерување.

Па, со кого изневеруваат?

Прво помислете на соработниците, нивните пријатели, вашите пријатели … И има смисла. Откако ќе ја воспоставите основата на пријателството, понатамошните чувства лесно ќе се развијат.

Така започнуваат повеќето врски и вие не можете секогаш да ги спречувате тие чувства, дури и ако сте веќе во врска.

Од друга страна, истражувањето покажа дека 39 проценти од жените ги изневерувале своите партнери, а други 35 проценти барем размислувале за тоа. Ова не значи дека овие 74 проценти од жените се лоши, тоа значи дека 74 проценти од односите не се искрени и исполнети.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi