Ако не сте задоволни од ГОЛЕМИНАТА, можеби ова решение е за вас: 5 едноставни трикови за тоа како да го зголемите половиот орган

19 март, 2021
Muskarac-meri

Многумина не би се жалеле ако додадат уште еден сантиметар на нивните гениталии, без операција и болни напори.

Мажите отсекогаш се прашувале дали нивната мажественост е доволна и соодветна за активен сексуален живот.

За повеќето припадници на посилниот пол, должината на пенисот е поврзана со уживање во сексот, но и со самодовербата.

Како што има мажи кои се многу задоволни од својата „гордост“, има и такви кои би сакале да ѝ додадат уште неколку сантиметри.

Студија во која учествувале повеќе од 15 000 мажи, покажала дека просечната должина на пенисот во ерекција е 13,2 сантиметри, а интересно е што дури и мажи со натпросечен „број“, изјавиле дека би го зголемиле малку повеќе

Се разбира, треба да бидете реални и да разберете дека не постои волшебна постапка што гарантира зголемување на пенисот.

Ова не значи дека нема различни начини – хируршки интервенции, силиконски инјекции и разни помагала како пумпи. Сепак, експертите предупредуваат дека ваквите работи носат и разни ризици, како што се инфекции, намалени чувства и функција на самиот пенис.

Од друга страна, постојат природни методи за издолжување на пенисот, кои се целосно безболни – тие се дури и релаксирачки. Во секој случај, не ве чини ништо да пробате.

Истегнување

Пред да започнете, загрејте го пенисот. Кога се протегате, треба да почувствувате доволно количество истегнување, но не премногу.

1. Земете ја главата во ваши раце и истегнете ја директно пред вас, држејќи ја 4-5 секунди.

2. Сега држете го пенисот цврсто во вашата рака и повлечете надесно. Повлечете додека не почувствувате притисок на левата страна. Држете го така 4-5 секунди.

3. Земете ја главата во вашата рака и истегнете ја налево. Држете 4-5 секунди.

4. Овој пат повлечете го пенисот надолу и држете го 4-5 секунди.

5. Конечно, земете го пенисот во вашата рака и повлечете го нагоре, држете го така 4-5 секунди.

Изведете ги чекорите 1-5, 15 пати (5 минути).

Кружно истегнување

1. Земете ја главата во вашите раце и истегнете ја директно пред вас, држејќи ја 4-5 секунди.

2. Цврсто фатете го пенисот и повлечете го нагоре. Држете го така 4-5 секунди.

3. Полека завртете го пенисот спротивно од стрелките на часовникот додека не стигнете до почетната точка. Не треба да трае подолго од 5 секунди.

Повторете ги чекорите 1-3, 25 пати (5 минути).

Муза

1. Масирајте го пенисот додека не достигне 60-80 проценти од ерекцијата.

2. Користете ја десната рака и направете знак ОК со палецот и показалецот и цврсто стиснете го коренот на пенисот.

3. Почнувајќи од коренот на пенисот, полека повлечете го пенисот кон главата, треба да стигнете до главата за 2-3 секунди.

4. Кога ќе стигнете до главата на пенисот, формирајте знак ОК со левата рака (слободна рака) со палецот и показалецот и започнете со молзење како што правевте претходно со десната рака.

Повторете ги чекорите 2-4. Променете ги рацете со ритмички движења (измолзување). допирање на сите делови на пенисот, освен самата глава. Изведете ја оваа вежба 5 минути (100 пати).

V истегнување

1. Со десната рака, направете ОК зафат и држете ја главата на пенисот.

2. Истегнете го пенисот полека додека не се истегне целосно. Држете го така 5 секунди.

3. Користете го палецот на левата рака и притиснете во близина на коренот на пенисот.

4. Движете го палецот полека надолу по пенисот, притискајќи додека не ја достигнете главата на пенисот. Ова не треба да трае подолго од 10 секунди.

5. Ставете го палецот назад на коренот на пенисот. Ова не треба да трае подолго од 10 секунди.

Изведете ги чекорите 1-5, 12 пати (5 минути)

Масажа и релаксација

На крајот на секоја вежба, потребно е нежно да го масирате пенисот и да го опуштите со топла крпа. Топлината и масажата на пенисот помага да се обноват клетките.

На крајот од вежбата, нежно масирајте го пенисот 1 минута. Ако сакате, можете да масирате со помош на билни креми.

Нежно и кружно движење со палецот и средниот прст, околу основата и должината на пенисот дава најдобри резултати при масирање. Масажата ја правите со голема нежност, бидејќи пенисот штотуку заврши со интензивно вежбање.

После масажата, користете друг пешкир (но загрејте го) како што правевте при загревање.

Релаксацијата на пенисот е исто толку важна како и загревањето. Топлината ја одржува крвта во клетките на пенисот стабилна и им помага на нервите да се обноват за да можат подобро да функционираат.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris