АКО ВАШИТЕ НОЗЕ ПОСТОЈАНО СЕ СТУДЕНИ, ВЕДНАШ ПОСЕТЕТЕ ЛЕКАР: Кардиолог предупредува: Не си играјте со животот, тоа е ОПАСНО!

24 август, 2021
Screenshot_3

Проблемот што ги мачи многумина, а за кој повеќето веруваат дека е целосно безопасен, може да биде крајно опасен. Студените стапала се знак за срцеви заболувања, задолжително побарајте медицинска помош.

Срцевите заболувања се водечка причина за смрт во светот. Многу луѓе доживуваат срцев удар одеднаш, но всушност, во повеќето случаи, срцевиот удар се јавува како последица на хронични здравствени проблеми, што значи дека станале алармантни може да се забележат многу порано.

Еден од симптомите што укажува на зголемен ризик од срцев удар се студените стапала. Ако забележите дека потколениците и стапалата често се постудени од остатокот од ногата, можната причина е слабата циркулација. Се јавува кога артериите се блокирани.

– Артериска блокада се јавува поради акумулација на холестерол, масни супстанции, отпадни производи од клетки, калциум и фибрин – објаснува Американското здружение за здравје на срцето (АХА).

Како што се таложи, sидовите на крвните садови се згуснуваат. Како резултат на тоа, каналот се стеснува и протокот на крв се намалува. Како резултат на тоа, клетките не добиваат кислород и други хранливи материи.

На крајот, протокот на крв во срцето може да се намали до тој степен што предизвикува мозочен удар. Покрај тоа, ако се стеснат крвните садови, се зголемува ризикот од тромбоза, која е една од причините за мозочен удар.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi