Апчињата за спиење повеќе не ви се потребни: Направете пијалок со помош на кој ќе заспиете во длабок сон со леснотија

15 јули, 2021
Opera Snapshot_2021-07-15_004430_www.alo.rs

Имено, овој пијалок нема да остави штетни последици врз вас како што би направиле апчињата, бидејќи сами ќе видите за кои состојки станува збор.

Состојките што ќе ви бидат потребни се лесно достапни:
-1 литар вода
-1 банана
-1/2 лажиче цимет

Се подготвува на многу едноставен и лесен начин:

Ставете излупена банана во врела вода и оставете ја да стои 10 минути. Кога ќе поминат 10 минути, извадете ја бананата и додадете цимет. Добро промешајте го пијалокот.

Консумирајте го на следниов начин:

Еден час пред да одите во кревет, земете една чаша од овој пијалок и испијте ја. Во рок од само половина час, ќе забележите дека спиете, а за еден час веќе ќе бидете во длабок сон.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi