Бакнежот во чело има подлабоко значење отколку што мислевте, практикувајте го почесто

7 септември, 2021
Screenshot 2021-09-07 002123

Бакнежот во чело е бакнеж на третото око и има многу подлабоко значење од она што повеќето луѓе можат да го разберат. Тоа се смета за бакнување со нечија душа.

Третото око се наоѓа помеѓу веѓите и коренот на носот и има влијание врз нашата интуиција, духовниот живот, моќта на предвидливост, телепатија..

Тоа е жлезда со големина на грашок, сместена зад очното јаболко. Одговорна е за лачење на мелатонин, хормон кој го регулира будењето и спиењето – кога ќе се стемни се произведува повеќе и затоа спиеме подобро.

Патем, третото око се нарекува око на мудроста и шеста чакра, кое се наоѓа на челото и е индиго сино. Ставањето на усните на местото на третото око придонесува за внатрешно чувство на будење, чувство на сигурност и мир.

Бакнежот всушност ја стимулира епифизата, како и хипофизата, која се нарекува и „жлезда господарка“, бидејќи ги контролира повеќето други ендокрини жлезди и произведува бројни хормони поврзани со одредени делови од телото. Хипофизата е со големина на грашок и се наоѓа во коскеното ткиво во основата на мозокот, малку подалеку од епифизата, пренесува „The Wild Child“.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi