Бањата и тоалетот ќе ви мирисаат СО ДЕНОВИ: Потребни ви се само ДВЕ РАБОТИ, целосно БЕЗ ХЕМИЈА

20 август, 2021
profimedia-0566362808

Многу едноставно до свежина во бањата

Колку повеќе се грижиме за хигиената на бањата, толку повеќе сакаме воздухот таму да биде свеж и миризлив.

Во бањата можете да имате природна арома од најубавите мириси со природни освежувачи.

Овој природен освежувач, без никаква хемија, е едноставен „трик“ и веруваме дека на многумина ќе им се допадне.

Мирисот ќе биде постојан, а се прави брзо и лесно.

kupatilo

Потребно е:

ролна или ролни тоалетна хартија

есенцијално масло (по ваш вкус)

Ништо повеќе!

Се што треба да направите е да капнете неколку капки од вашето омилено етерично масло во внатрешноста на ролната, на која е намотана хартијата. И тоа е тоа!

Едноставно, не може да биде поедноставно, а мирисот ќе биде присутен во просторијата додека не ја потрошите ролната хартија.