БЕЗ НЕГО ОРГАНИЗМОТ НЕ МОЖЕ ДА ФУНКЦИОНИРА: Јодот ја подобрува линијата и е смрт за вирусите!

23 јули, 2021
Opera Snapshot_2021-07-23_030438_www.alo.rs

Ако не можете да се справите со прекумерна тежина, ако често се исцрпувате наутро и сте нервозни без причина во текот на денот, ако имате проблеми со меморијата и концентрацијата, тенот ја изгуби свежината и косата е сува и ви паѓа, веројатно имате недостаток на јод.

Ендокринолозите посочуваат дека ниското ниво на јод може да го забави метаболизмот. Храната потоа се чува како маснотија, што доведува до гоење. Јодот е неопходен за работа на тироидната жлезда, кој го регулира метаболизмот. Имунолошкиот систем зависи од правилното функционирање на метаболизмот.

Јодот е суштинска поддршка на имунолошкиот систем. Одамна е познато дека јодот е неопходен за правилно функционирање на нашето тело, но она што не секој го знае е дека јодот е минерал кој ги убива бактериите, вирусите и габите.

Д-р Гари Ворен, главен истражувач на престижната американска компанија SAIC, во својот труд „Внесувањето на јод за да се намали преносот на ковид-19 и смртноста на ковид-19“ објавен во Истражувачката порта, истакна дека дневниот внес на максимална препорачана количина на јод води до апоптоза – клеточна смрт на клетки заразени со вирусот, спречувајќи го понатамошното ширење.

На овој начин можеме да се заштитиме само со зголемување на дневниот внес на јод на 30 mcg / kg во согласност со препораките на Светската здравствена организација – СЗО.

Сега најважно е да се грижите за вашето здравје, да се храните здраво, да го зајакнете имунитетот и да спречите повторно ширење на вирусот со вакцинација.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi