БЕЗ НИВ ЛИЦЕТО ЗАБРЗАНО ПРОПАДНУВА И СТАРЕЕ: Овие намирници се спас за жени во 50-тите, тврди докторката Родригез!

10 август, 2021
255693_zena_ls

Природно е дека брчките се појавуваат со возраста и кожата се влошува, но она што најмногу влијае на брзината на појавување на брчките се секако нашите животни навики и храната што ја внесуваме во телото.

Д -р Хелена Родригез е убедена дека одредена храна има моќ да ја одржува нашата кожа подолго младешка и дека е неопходна за секоја жена по 50 -годишна возраст.

“Одредени хранливи материи имаат моќ да ја подмладат кожата, а во исто време да го запрат нејзиното стареење. Фитонутриенти од зелен зеленчук се чудесна храна за нашата кожа”, вели таа.

Ова се врвните намирници за кожата:

  • ленено семе или масло од ленено семе
  • моркови
  • сок од портокал
  • јаболко
  • бадеми
  • диња
  • пиперка
  • авокадо
  • зелен лиснат зеленчук како што се брокула, зелена салата, зелка …
  • мешунки

Избегнувајте газирани пијалоци, премногу кофеин и пијалоци со кофеин, како и премногу сол во храната. Исто така, неопходно е да му се обезбеди на телото доволно спиење, како и редовно да тренира. Сето ова ќе резултира со младешки изглед и сјајна и сјајна кожа, вели докторот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi