БИДЕТЕ ВО ТРЕНД Со неколку финти, вашата дневна соба ќе изгледа како од списание

19 август, 2021
Screenshot 2021-08-19 145330

Ако сакате да се осигурате дека вашата дневна соба изгледа одлично, треба да следите неколку правила

Дневната соба е една од најважните простории во куќата кога станува збор за уредувањето. Во неа, семејствата обично го поминуваат поголемиот дел од времето дома.

Ако сакате да се осигурате дека вашата дневна соба изгледа одлично, треба да следите неколку правила.

Мебел

Изберете една ставка која ќе биде со највисок квалитет и најимпресивна и изградете го просторот околу неа. Може да биде, на пример, фотелја или кауч.

Една од најмалку важните ставки за почеток е бојата на собата. Бојата е секогаш лесно достапна и лесно можете да ја промените.

Распоредот во соба

Според претходните навики, секогаш го туркаме целиот мебел до ѕsидовите. Одвоениот мебел создава попријатна и интимна средина.

Додатоци за дневната соба

Теписи, перници, слики и фотографии создаваат тонови и едноставно даваат „душа“. Што се однесува до теписите, внимавајте да не избирете премногу мали. Ова е прва грешка при украсувањето дневни соби. Бирајте според тоа сите парчиња мебел (како кауч) да ги собира на тепихот.

Перници

Не претерувајте со перниците. Тие се одлична декорација, но не ако секој пат кога некој сака да седне мора да ги премести.

Уметност

Кога поставувате слики, избегнувајте ја најчестата грешка – поставување премногу високо. Ставете ги на ниво на очите.

Осветлување на просторијата

Најдобро е да се одлучите за комбинација. Комбинирајте столни ламби, подни светилки и класични тавански светла.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi