БРЗО И ЕФИКАСНО! Испробајте дали диетата со лубеница ги топи килограмите

24 август, 2021
1316_wbowl-769148_960_720_f

Ако сакате да изгубите неколку килограми пред да заминете на одмор за неколку дена или недели, ќе ви помогнат малку подолги прошетки и оваа диета со лубеница

Поради витамините А, Ц и Б6, како и минералот калиум, кој го содржи лубеницата, оваа диета ќе ви ги обезбеди потребните хранливи материи, а нејзиниот диуретичен ефект ќе овозможи да не се задржува вишок течност во телото.

Овој вкусен и освежувачки зеленчук од родот тикви е неизбежен на масата во текот на летните денови. Ја гаси жедта, го подобрува расположението, дава енергија и може да ја дотера вашата линија со ова петдневно мени.

Појадокот е ист секое утро: парче лубеница, парче двопек, чаша чај (коприва, бреза, зелен чај). Пијте барем литар вода или чај секој ден.

ДЕН 1

Ручек: 150 гр варено говедско месо, 100 гр варен ориз, парче лубеница.

Вечера: 50 гр младо сирење, парче двопек, домат, парче лубеница по желба

ДЕН 2

Ручек: Парче двопек, 150 гр варено пилешко, парче лубеница

Вечера: 100 гр варена риба или печена на скара, парче двопек, парче лубеница

ДЕН 3

Ручек: 150 гр интегрални шпагети со младо сирење и домат, лубеница по желба

Вечера: 200 гр шопска салата, парче лубеница

ДЕН 4

Ручек: чинија супа од зеленчук, 150 гр варено телешко месо, парче лубеница

Вечера: две белки од јајца и краставица, лубеница по желба

ДЕН 5

Ручек: 300 гр варено говедско месо со печурки, лубеница по желба

Вечера: 50 гр урда, две парчиња двопек, лубеница по желба

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi