Цел живот се бореше со дебелината: Кога ја смени оваа навика, успеа да изгуби дури 17 килограми!

5 февруари, 2021
дебела

Со години, Мелоди Велс беше убедена дека не може да ослабне, а со текот на времето, тој ментален пристап ја натера да започне да добива се повеќе тежина.

“Кога стапнав на вагата во 2014 година, бев шокирана од бројот што го видов. Имав точно 94 килограми. Тогаш ми стана јасно дека ако не направам нешто, ќе завршам со дијабетес. Тој момент беше пресвртна точка “.

Еве што таа промени:

Таа признава дека никогаш не била љубител на одење во теретана, но дека сега знае дека тоа е затоа што дотогаш не пронашла програма што и одговара.

“Бев ужасно уморена од кардио тренинзите, и мислев дека тоа е единствениот начин до витка линија. Сепак, тогаш открив вежби за сила и вежби со тежина. Овој вид тренинг беше исклучително пријатен за мене, па затоа не ми беше тешко да го правам тоа неколку пати неделно. Одам во теретана “.

„Друга заблуда што ја имав беше дека без личен тренер нема да можам да постигнам резултати, но тоа не е точно. Само ако имате добра волја, нешто е можно“.

Што се однесува до диетата, Мелоди промени само една работа. „Ја прескокнав вечерата и резултатите веднаш станаа видливи. Ако бев многу гладна, во тој случај ќе испиев чаша јогурт и ќе изедев парче тост“.

Таа исто така ги елиминираше слатките, закуските и газираните сокови од нејзината диета.

Денес, кога има 17 килограми помалку, таа вели дека е можно да изгубите тежина само доколку имате доволно силна желба. „Отсекогаш мислев дека е потребна драстична диета за слабеење, а денес знам дека клучот е балансирана исхрана“, заклучува таа.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi