Четири факти за машкиот оргазам! Кога вели дека му се „испуштило“, сигурно лаже!

12 јуни, 2021
166546_we-vibe-wow-tech-vgaixx0hp44-unsplash_f

Мажите се многу свесни за реакциите на нивното тело, па ако случајно ви каже дека не знаел дека е близу до кулминацијата, знајте дека лаже.

Еве четири факти за машкиот оргазам кои сигурно не сте ги знаеле.

Машкиот мозок тогаш не работи

Го нема. Мозок чао. Мажите немаат идеја што се случува за време на оргазмот. Тоа е ситуација кога тие се целосно опуштени и не размислуваат за ништо.

Тие точно знаат кога ќе дојде кулминацијата

Секој маж чувствува точно кога се приближува ејакулацијата за време на сексот. Единствената ситуација кога тој не е свесен за тоа е првиот сексуален однос, со првиот оргазам, во кој мажот сè уште не знае што се случува или што прави.

Побрзи се сами

Секој маж е посебен и свесен за тоа што точно треба да се направи за да се достигне кулминацијата. И тоа е единствената причина што тој сам ќе го постигне тоа многу побрзо. Често ќе ја преземе контролата над жената неколку секунди пред кулминацијата, што и не е толку лошо.

После сексот, мажите треба да уринираат

Познато е дека повеќето жени одат во тоалет после сексуален однос, но она што малкумина го знаат е дека и мажите мораат да уринираат после секс.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi