ЧИСТАЧ ЗА ЗАПУШЕНИ АРТЕРИИ: Пијалок кој ги исфрла маснотиите од крвните садови! (РЕЦЕПТ)

16 август, 2021
85266_zena_ls

Со помош на овој пијалок, ќе го спасите срцето од разни болести кои настануваат токму поради акумулација на маснотии

Со комбинирање на само три состојки, можете целосно да ги исчистите артериите и да се ослободите од масните наслаги во крвта и крвните садови.

Овој моќен природен еликсир се користи за чистење на запушените артерии (атеросклероза), регулирање на високи маснотии во крвта, спречување на општ замор, спречување и лекување на инфекции и настинки, зајакнување на имунолошкиот систем, чистење на црниот дроб и зајакнување на ензимите на црниот дроб, како и сузбивање на слободните радикали во телото кои предизвикуваат многу сериозни болести.

Состојки: 4 големи главици лук (околу 40 чешниња), 4 нелупени лимони, мал корен од ѓумбир или две лажици ѓумбир во прав, 2 литри вода.

Многу луѓе се грижат за непријатниот мирис на лук, но знајте дека лимонот и водата ќе го решат овој проблем.

Подготовка: Лимонот измијте го и исечкајте го на парчиња. Ако не е органски или е прскан, исплакнете го во раствор од оцет и вода. Излупете ги чешнињата лук и ставете ги во блендер заедно со лимонот и ѓумбирот. Измешајте се заедно за да добиете хомогена маса. Вака измешаната смеса ставете ја во метално тенџере, истурете 2 литри вода и загрејте до вриење.

Веднаш штом ќе почне да врие, отстранете ја смесата од изворот на топлина и оставете да се излади. Процедете и чувајте во стаклени шишиња (ако не ви пречи, не мора да ја процедите).

Употреба: Земете една чаша (200 мл) од овој пијалок секој ден, најмалку 2 часа пред оброк или на празен стомак. Протресете го шишето добро пред секоја употреба.

Ќе видите дека вашата енергија ќе се врати за само неколку недели и дека вашата циркулација целосно ќе се подобри.