Да се одвојат 2000 долари за парче облека, или тоа е расфрлање со пари? Хајди Клум во кимоно прошета на улиците на Лос Анџелес

27 август, 2021
283767_profimedia0496724526_ff

Познатата манекенка од Германија, Хајди Клум, која покрај манекенството, исто така, глумеше, беше ТВ презентер, а сега успешно работи во светот на модата како дизајнер, шеташе по улиците на Лос Анџелес во облека која во исто време е целосно обична и уникатна.

Таа беше фотографирана од папараците додека пазареше и носеше светли фармерки, бела класична маичка на која ги закачи очилата, ја пушти малку брануваната коса и на сето тоа додаде златни обетки.

Сепак, 48-годишната манекенка го привлече вниманието со кимоно со долги ракави до подот, што беше целосен шик детал за нејзината едноставна облека. Ова парче е потпишано од модната куќа D&G, а неговата цена оди до над 2000 долари.

Згора на сето тоа, таа одлучи да облече затворени портокалови сандали со мала пета, како и да додаде бордо-розова торба што ја носеше преку рамото.

Како ви се допаѓа стајлингот на Хајди?

<p>Manekenka je prošetala u autentičnom izdanju ulicama velikog grada dok je išla u kupovinu i tako privukla pažnju paparaca</p>
<p>Manekenka je prošetala u autentičnom izdanju ulicama velikog grada dok je išla u kupovinu i tako privukla pažnju paparaca</p>