ДА СЕ ЗНАЕ КОЈ Е ГЛАВЕН: Жените во сексот обожаваат да бидат горе – А и момчињата не се бунат!

25 јуни, 2021
d1831a35bf0e623af2ec14b1cf6197d3122bf098_articlemain

Добро, можеби во одреден момент некоја друга повеќе ви одговара, но кога сте горе, кога управувате, контролирате, кога ги држите сите конци во ваши раце (препоните), оргазмот е скоро загарантиран. Моќта е секси, а оваа поза ви ја дава целата можна моќ во сексот.

Па, како би реагирале ако ви кажеме дека постојат барем 5 трикови што можат да го подобрат вашиот секс, или да ви овозможат да ја искористите оваа поза максимално?

Затоа што тие постојат. Еве кои се:

  1. Играјте си со градите

Можеби не сте го знаеле ова досега, но градите и брадавиците се вашите две најголеми ерогени зони! Масирајте ги, допирајте ги, направете што сакате.

  1. Спуштајте се полека

Ако сакате да ги контролирате секој агол, длабочина и сила на пенетрација, најдобро е полека да се спуштате како да сакате да клекнете. Ова ќе ви овозможи да продрете што е можно подлабоко.

  1. Користете секси играчки

Вибратор, на пример, но и сите други играчки што можат да ги стимулираат вашите ерогени зони.

  1. Соберете ги нозете

Кога вашите нозе се стегнати, тоа дополнително ги притиска мускулите на вагината, давајќи ви поголема можност да постигнете оргазам.

  1. Балансирајте го ритамот

Сексот не мора да биде трка или натпревар. Најдобро е да најдете златна средина, односно од страствен, поинтензивен секс, полека ја намалувате брзината и обратно за уживањето да биде поцелосно и исполнето.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi