Дали е вашата врска љубовна или е само страст: После овие 5 прашања ќе знаете на што сте!

9 август, 2021
ljubavpar-830x0

Кога ѕвездите ќе се совпаднат и работите ќе дојдат на свое место, оние што копнеат за љубов сигурно ќе најдат некој што ќе им го привлече вниманието.

Повеќето од оние кои се занимаваат со љубовни врски очекуваат дека тоа ќе биде потенцијална љубов за цел живот, но честопати излегува дека тоа било само почетна еуфорија.

Како што се вели дека љубовта е слепа, во одреден момент може да се запрашате дали „пеперутките“ што ги чувствувате се вистински или само страст.

Иако страста и љубовта често се преклопуваат, овие две чувства се сосема различни. Ако не сте сигурни дали вашата врска е вистинска љубов или е само страст, поставете си ги овие 5 прашања и работите ќе станат кристално јасни.

  1. Дали размислувате само за интимни врски?

„Хемијата“ во спалната соба е од големо значење за секундарна врска, но опсесијата со интимни врски и префрлање на фокусот исклучиво на неа, вели дека се работи само за страст и дека вашата врска е далеку од љубов.

По некое време, страстите ќе се смират, а вие и вашиот партнер ќе се досадувате во врската, ако ве поврзува само спалната соба.

  1. Дали криете работи од вашиот партнер?

Заљубените парови немаат sидови, граници или тајни. И баш така е. Сепак, паровите кои се поврзани само со страст често го покажуваат само својот совршен дел од личноста, додека вешто ги кријат своите недостатоци.

Само преку целосно отворање и прикажување и ранливости, може да се случи љубов.

  1. Дали го гледате како пријател?

Ако пред се гледате добар пријател кај вашиот партнер, можеби сте на пат да се заљубите во него. Односите изградени врз основа на пријателството се најквалитетни и најдолготрајни врски.

Ако во него гледате само партнер за интимни односи, она што го чувствувате е веројатно само страст.

  1. Дали често чувствувате љубомора?

Луѓето кои се сакаат меѓусебно си веруваат, без оглед на ситуациите и околностите. Оние кои се поврзани само со страст, често наоѓаат причини за jeубомора.

Ако се препознаете во претходната реченица, вашата врска е далеку од љубов.

  1. Дали очекувате да биде совршено?

Да се ​​биде заљубен значи да се прифатат сите недостатоци, несовршености и карактерни особини на личноста со која сте. Оние кои чувствуваат само страст кон некого, очекуваат нивните партнери да изгледаат совршено, да се однесуваат така и да остават таков впечаток, така што се изгледа совршено пред другите.

Совршенството никогаш не трае долго и често е илузија.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi