Дали имате марама, вратоврска или свилени чорапи? Ако вашиот одговор е „ДА“, време е за игра која ќе го полуди

21 март, 2021
muskarac-zena-ljubav-seks-1-1536x1025

Жените кои сакаат да експериментираат во сексот нема да му одолеат на врзувањето

Ако сакате да го зачините вашиот сексуален живот, тогаш врзувањето е вистинската идеја: повеќето алатки што ви се потребни за оваа „перверзна“ фантазија, веќе ги имате дома.

Но, дали сте подготвени да ги проширите хоризонтите и да го подигнете вашиот сексуален живот на повисоко ниво?

Врзувањето или еротското ропство главно се однесува на моќ – доминација и потчинување, контрола и зависност, доминација и сопственост. Сексуалните партнери играат улоги во кои едниот преовладува, а другиот доминантна, а слободата на движење е ограничена со приврзаност.

Ве чека голема возбуда: од личноста која е врзана, лажната беспомошност обично буди инстинктивен страв кој е тесно поврзан со возбудата и има ефект на зголемување на задоволството. Од друга страна, доминантната личност доживува наплив на моќ, што исто така прилично возбудува многу луѓе. Така обично и двајцата имаат иста сладост од оваа игра.

Како да се спроведе оваа игра безбедно и сигурно?

1. За почеток, ако не сте сигурни што би било најдобро за врзување, посетете секс-продавница и изберете плишани лисици или нешто друго што се нуди.

2. Без разлика дали го правите тоа со партнер, пријател или професионалец, заемната доверба е клучна! Инаку, наместо страст може да прерасне во паника, а сексуалното искуство наместо возбудливо, во најлош случај, во трауматско искуство. Исто така, секогаш се препорачува да се договорите за клучниот збор што ќе го користите во случај да не ви се допаѓа нешто и да сакате да ја прекинете играта

3. Повеќето луѓе имаат една улога што ги возбудува повеќе од друга. Одлучете спонтано или со договор која е вашата и препуштете се на уживањето.

4. Најдобро би било да го оставите вратот слободен, особено ако немате многу искуство во овие игри, со цел да избегнете повреди. Ако сакате да го „заробите“ сетилото за вид на вашиот партнер со завој или шал, проверете дали може слободно да дише.

Играчките за почетници често вклучуваат играчки како што се камшици или мали камшици – може да ги користи доминантниот партнер во договор со потчинетиот, за да ја зачинат играта.

Покрај вистинските алатки за врзување, секси кожна облека, жешка секси долна облека или корсети се исто така погодни за еротско врзување – не мора, но сигурно ќе го подигне вашиот сексуален живот на повисоко ниво и ќе ви обезбеди моменти за паметење.

Немате од што да се срамите. Информирајте се, пронајдете идеја што ви е возбудлива и потоа ставете ја на дело. Вашиот партнер ќе биде на седмо небо и сигурно ќе биде многу пријатно изненаден.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris