Дали имате проблем со смрдливи бубачки? Ослободете се од нив со овие ЕФИКАСНИ методи! (ВИДЕО)

26 февруари, 2021
419226_smrdibuba_f

Смрдливите бубачки најчесто се ги гледаме во потоплите денови, сепак, тоа не е случај и денес. Без разлика дали се топли или студени

Откако ќе се прикрадат во куќата, тешко е да се ослободите од нив.

Иако не се опасни, нивниот смрдлив мирис може да предизвика алергиски реакции, вклучувајќи ринитис, конјунктивитис или дермантитис.

Овие инсекти не толерираат мирис на лук, па можете да направите обичен спреј, а ви требаат: неколку лажички лук, две чаши вода и шише со„спреј“ капаче. Попрскајте ги критичните точки со ова решение. Или само ставете лук на места каде смрдливите бубачки обично влегуваат во домот.

Постои уште еден раствор, исто така во форма на спреј: земете 120 ml оцет, 60 ml сапун од детергент за миење садови и 240 ml топла вода. Протресете добро и ставете го во шише со прскалка. Прскајте директно на бубачките.

На видеото подолу можете да видите уште неколку начини кои ќе ви помогнат да се изборите со овие мали суштества.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi