Дали пушите за време на корона вирусот? Експертите ги препорачуваат овие три намирници за чистење на белите дробови!

23 јануари, 2021
7fb9884b2994451b78fd8102828c3d60_XL

Индиски експерти велат дека три намирници можат да ги „исчистат“ белите дробови, што е многу корисно во ерата на пандемијата на корона вирусите.

Куркума

Коренот на ова растение е од семејството ѓумбир го подобрува чистењето на белите дробови од штетни материи како резултат на пушење или живеење во загадено место. Покрај тоа, ги спречува респираторните заболувања.

Лук

Иако им дава вкус на многу јадења, има најмногу лековити својства кога се јаде суров. Сепак, поголеми количини не се препорачуваат за луѓе кои имаат дигестивни и стомачни проблеми.

Содржи алицин, кој ги уништува респираторните инфекции, а многу студии покажаа дека тој е ефикасен помагател во чистење на белите дробови и од сегашните и од поранешните пушачи.

Ѓумбир

Го зајакнува имунитетот, го подобрува варењето на храната, ги намалува надуеноста и воспалителните процеси и ги отстранува токсините од белите дробови и остатокот од телото, поради што се препорачува за пушачи.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi