ДАЛИ СТЕ СЕ ОБИДЕЛЕ ДА ИСФРЛИТЕ ШЕЌЕР ОД ИСХРАНАТА: Млад човек спровел експеримент, останал во чудење!

8 август, 2021
540413_secer_ls

Дали знаете што се случува во вашето тело ако исфрлите шеќер? Еден млад човек одлучи да ја тестира оваа теорија, а резултатите беа неверојатни!

Дали знаете што ќе се случи во вашето тело ако целосно го елиминирате шеќерот за еден месец? Ова е токму она што го проба овој Холанѓанец, а резултатите ги шокираа сите.

Слушајќи постојано за штетноста на шеќерот, овој човек одлучи да ги тестира сите тие теории и да подлежи на експеримент. Тој си постави цел цел месец да не јаде шеќер или нешто слатко, а потоа покажа какви промени се случиле со неговото тело …

Претходно, тој ги направи сите потребни тестови за да има „црно на бело“ во каква состојба е неговиот организам. Патем, пред да одлучи да го започне овој необичен експеримент, јадеше како и повеќето луѓе – не претерувал во ништо, но не се двоумел да јаде маснотии, калории или слатки.

Во прилог на одлуката да се откаже од шеќерот, младиот човек од Холандија одлучи малку да ја прилагоди својата исхрана и да вклучи здрава храна во менито што е можно повеќе – зеленчук, грчки јогурт, пилешко бело месо станаа негово секојдневие, и тој ги замени сокови со вода.

Секој ден снимаше што јаде, како и како се чувствува. На осмиот ден од експериментот, тој веќе се чувствуваше многу раздразливо. Имаше впечаток дека неговото тело протестира поради немање шеќер. Сепак, околу третата недела, целата нервоза и негативните чувства исчезнаа.

На крајот од експериментот, тој го запиша заклучокот – целокупно се чувствуваше многу подобро. Тој забележа дека има многу повеќе сила и енергија, за да се одмори му треба многу помалку сон, но најмалку се очекуваше што се случи со неговиот холестерол – овие масти се намалија за неверојатни 8 проценти. Се разбира, откажувањето од слатки влијаеше и на неговата тежина, и тој ослабе четири килограми.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi