ДАЛИ СТЕ СЕ ЗАПРАШАЛЕ: Зошто жените изневеруваат?

26 март, 2021
glavna -382183717_1000x0

Чорапи во кревет и задоволување на исклучиво лични потреби се причините што ќе го одведат вашиот партнер до туѓ кревет, покажало истражување на британската страница за состаноци „Викторија Милан“.

Истражувањата покажаа дека недостаток на добар секс со партнер ќе ги охрабри жените да размислат да бараат задоволство од страна, а повеќе од 65 проценти од нив изјавиле дека би размислиле за мамење ако мажот се однесува неџентлменски, што вклучува крадење на јорганот, инсистирање на врсти на секс што му се допаѓаат само на него и употребата на зборови што би направиле да се чувствувате како предмет во некој филм за возрасни.

Predigra

Недостатокот на креативност во сè и прескокнувањето предигра се споменуваат и како главни причини за измама кај жените. Па, можеби е време да размислите за вашето однесување …

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris