ЕВЕ КАКО ДА ПРОВЕРИТЕ ДАЛИ СТЕ ИМАЛЕ КОРОНА! Научниците тврдат дека еден ДЕТАЛ на ноктите на рацете открива сѐ!

21 август, 2021
Screenshot_2

Преку неколку видови на вирусот корона, симптомите на заразените со истиот се сменија.

Некои пријавиле упорна кашлица, треска, болки во грбот и најновиот симптом дека сте го имале овој вирус всушност се гледа на вашите нокти.

Тим Спектор, британски епидемиолог и главен научник во Студијата за симптоми на Zoe COVID, неодамна напиша за феноменот на својот профил на Твитер и вклучи фотографија од ноктите на КОВИД, истакнувајќи: „Дали вашите нокти изгледаат необично? Ноктите COVID се повеќе се препознаваат како нокти обновени по инфекцијата, и на нив може да се видат јасни линии. Може да се појават без осип на кожата и да изгледаат безопасно “.

Тој посочи дека е особено важно да се знае дека таквите нокти не се гледаат само кај луѓе заразени со короната, туку и кај некои други вируси, но дека тие дефинитивно значат дека вирусот „лаже“.

nokti

Некои луѓе во коментарите напишаа дека дефинитивно го доживеале ова откако го имале корона вирусот. „Го забележав тоа, а исто така и губење на косата три месеци по короната“, напишал еден. „Такви беа моите нокти по Ковид! Тоа беше приближно два месеци по инфекцијата “, додаде друг, пренесува порталот„ Healthline “.

Како се третираат ноктите КОВИД 19?

Научниците истакнаа дека со неколку природни третмани, ноктевата плоча ќе закрепне за 6 месеци. Треба да се знае дека тоа не е здравствен проблем, освен што може да биде естетски.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi