ДАЛИ СТЕ ЗАГЛАВЕНИ ВО ВРСКА СО ПОГРЕШНА ЛИЧНОСТ?! Постојат 5 знаци кои јасно кажуваат дека можете ПОДОБРО!

3 јуни, 2021
2593601_profimedia0423070059-1_ls

Многу луѓе „заглавуваат“ во долгорочни врски во кои нешто не им одговара, но си кажуваат себеси дека не можат подобро од тоа или дека никој не е совршен.

Сепак, постојат знаци дека навистина можете подобро.

1. Престанавте да тренирате

„Дали сте ги внеле хобијата, интересите и соништата во врска или сте заборавиле на сè што ве придвижувало? Понекогаш носиме маска за да се вклопиме во животот на некој друг, наместо да бидеме верни на самите себе. Не е одржливо. Можеби сте само тивки по природа, а мора да бидете погласни или поентата е дека вашиот партнер ве гуши во ваши интереси “, вели експертот за секс и врски Џорџет Кули.

2. Партнерите прескокнуваат забави со вашето семејство

Ако не поминувате време со семејството на вашиот партнер и обратно, тоа може да биде знак за загриженост.

„Ако одите сами на семејни собири и вашиот партнер го прави истото, запрашајте се зошто е тоа така. Можеби некои од вас мислат дека врската не е толку силна што се исплати да инвестирате во врска со семејството на вашиот партнер. Потребен ви е искрен разговор и разберете што се крие зад овој проблем “, советува Џорџет.

3. Го озборувате вашиот партнер

Тренерот за односи Кејт Менсфилд вели дека тоа е повик за будење дури и кога не скокате во одбраната на партнерот кога пријателите и семејството го озборуваат.

4. Никогаш не се расправате

Иако можеби звучи идилично, никогаш да не се карате со партнерите, Кејт верува дека тоа може да биде показател дека не сте еден за друг.

Можеби се чувствувате како да „одите по јајца“ во врската и чувствувате натрупаност, но никој никогаш не зборува за тоа и не започнува да го решава проблемот. Ваквото избегнување на проблеми не е здраво и може да доведе до здравствени проблеми затоа што „голтањето“ на гневот може да биде уништувачко “, вели таа.

5. Заспивате пред ТВ

Можеби нема да мислите дека ова е проблем, особено затоа што животот во моментов е полн со проблеми и сите се уморни.

„Ако поминувањето време со вашиот партнер ве охрабрува да спиете, тоа може да биде знак дека сте со погрешна личност. Партнерот треба да ве направи да се чувствувате среќни и живи. Ако се чувствувате уморни и сте во врска, тоа може да биде знак дека ви треба нешто да се промени “, вели експертот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi