Дали сте зајак или желка? Еве колку трае ИДЕАЛНОТО ВОДЕЊЕ ЉУБОВ

6 јули, 2021
454187_ljubva1_f

Големо истражување спроведено преку Интернет на повеќе од 3.800 сексуално активни мажи и жени покажа дека навистина има нешто што би го нарекле „премногу кратко“, „премногу долго“ и „идеално“.

Откриено е дека жените во просек сакаат да водат љубов 25 минути и 51 секунда, односно – тоа е идеална мерка за нивно задоволство.

И, иако може да се претпостави дека мажите би одмавнале со рака на тоа, тие се чини дека се согласуваат затоа што ја претпочитаат токму таа должина на самиот чин – околу 25 минути и 43 секунди.

Истражувањата покажаа дека навистина постои нешто што би го нарекле „прекратко“, „предолго“ и „идеално“.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi