ДАЛИ ВАШИОТ ПАРТНЕР Е НАВИСТИНА ЗАДОВОЛЕН ВО КРЕВЕТОТ? Знаците што ги покажува ГОВОРАТ 1000 ЗБОРОВИ

3 јули, 2021
933401_profimedia0346117697_ls

Постојат многу јасни знаци кои укажуваат на ова

Колку и да сте полни со самодоверба, секако некогаш постои дилема.

Особено за љубовниот живот.

И веруваме дека некогаш ви паднало на памет прашањето дали вашиот партнер е задоволен од сексот.

Одговорот е комплициран во повеќето случаи. Многу работи влијаат на односот помеѓу две лица, особено ако тие се во врска многу години.

На прашањето од страна на мажите да ја оценат успешноста на нивните партнерки во кревет, повеќето би рекле според истражувањето дека – тие секогаш можат подобро. Звучи неправедно, но всушност е можно дека секогаш може да подобро.

Seks

Вашиот партнер е незадоволен ако:

– воопшто не иницира водење љубов со вас – кога иницирате водење љубов, тој не е особено заинтересиран – водите љубов помалку од пет пати месечно – водите љубов во просек пет минути и никогаш не доживувате кулминација – тој не се возбудува многу – не е заинтересиран да зборува за водењето љубов со вас – сексот е главната тема кога сте во друштво со некој трет – тој не се обидува да ве собори од нозе и да промени нешто во врска со начинот, времето и местото каде водите љубов – тој не ја забележува вашата нова долна облека

Вашиот партнер е задоволен ако:

– има разбирање кога не сте расположени за водење љубов – иницира водење loveубов, но не агресивно – и е повеќе од подготвен кога започнувате водење љубов – водењето љубов трае со часови – тој е заинтересиран за сè што имате да кажете на трема на секс – подготвен е за нови предизвици во спалната соба, но и надвор – во општеството сака да се шегува за сексот, но никогаш на ваша сметка – се обидува да направи да се чувствувате пожелно и кога сте во многу едноставно домашно издание – не се откажува од мисијата да го достигнете својот врв за време на водењето љубов

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi