Дали ви требаат обоени парчиња за на есен? Тиркизната ќе биде најпопуларната боја оваа сезона во модниот свет

13 октомври, 2021
329403_tirkizna-haljina-shutterstock-1559759423_ff

Есента со себе донесе цела рака кафеави нијанси, беж, како и окер нијанси, односно сите оние кои добро се вклопуваат со нијансите што оваа сезона ги донесе со себе.

Меѓутоа, една боја успеа да се вовлече меѓу есенските нијанси, а тоа е тиркизна. Оваа сезона, ќе има предност пред сите бои што се стандардни за сезоните кога природата заспива.

Така, тиркизната шминка, заедно со аутфити оваа есен, ќе биде ИН, па доколку се одлучите за оваа нијанса на улица, ќе привлечете големо внимание, но и ќе бидете окарактеризирани како личност која ги следи трендовите.

Ви оставаме идеи како можете да ја насликате вашата облека во „тиркизна“:

1. Тиркизна шминка сигурно ќе привлече големо внимание на улица

2. Тиркизниот накит е повеќе од неопходен за секоја дама оваа сезона

3. Оваа боја на коса е за посмели дами, а ако сте една од нив тогаш е време да ја обоите во тиркизна боја

4. Комбинациите на тиркизни парчиња ќе ја обојат есента

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris