ДАЛИ ЖЕНИТЕ ФРЛААТ ПАРИ НА ГЛУПОСТИ? Шминка, силикони, ботокс, затегнување, видете ЗОШТО УБАВИЦИТЕ НЕ МОЖАТ ДА ЗАШТЕДАТ!

14 февруари, 2021
pare

За жената често се вели дека е подобра половина и никој не се прашува колку многу инвестиции се потребни за таа убавица да дојде до израз.

На дамите им е важно каква слика испраќаат за себе, а особено сакаат да нагласат дека многу добро се грижат за својот изглед. На тој начин, тие сакаат да предизвикаат воодушевување и кај спротивниот и кај истиот пол.

Понекогаш нивниот трик може да биде претеран, па има чести коментари дека некои од нив претерале со естетска хирургија и дека целосно го сменил својот изглед. Ваквите случаи се ретки, но сигурно е дека секоја жена сака да блесне во полн сјај.

Со цел да ја приближиме грижата за жените до сите, решивме да ги испитаме цените на сите производи и третмани на кои жените „фрлаат“ пари.

ШМИНКА

Во последниве години, дамите посветуваат најголемо внимание на изборот на вистинската шминка. Цените варираат во зависност од производителот, но преовладува мислењето дека е доволно да се издвојат околу 250 денари за кармин. Истиот случај е со лакот, но многу жени одат на маникир чија цена е приближно 800 денари. Цената на корекцијата е секако пониска. Кога станува збор за маскарата, може да се каже дека и за тоа се потребни 500 денари, сепак, според шминкерот, потребно е да се издвојат над 1.000 денари за квалитет. Треба да се земе предвид дека маскарата треба често да се менува, да речеме на секои две до три недели.

Особено популарни се бронзерите, нагласувачите и руменилото што може да се најдат во пакетот. Тие индивидуално знаат дека чинат над 500 денари, а заедно чинат над 1000. Кога станува збор за пудрата, цената е од 500 денари па нагоре. Наместо тоа, многумина ставаат хидратантна крема, која има слична цена, и честопати многу поголема.

КОЗМЕТИКА

Девојките често велат дека треба да обрнете внимание на грижата за лицето пред шминката. Затоа салоните за убавина се толку полни, а цените, не се мали. Скоро секоја дама оди на чистење на лицето, кое чини близу 2.000 ден. Депилацијата на нозете, рацете, препоните и лицето исто така може да ве чини над 2.000 ден. На тоа додадете кубење или цртање веѓи. Чести се барањата за хијалуронско полнење на устата, чија цена е дури 250 евра.

ЕСЕТЕТСКА ХИРУРГИЈА

Скоро секоја девојка би сменила нешто на своето тело и е незадоволна од она што го добила од мајката природа. Со современата медицина, скоро сите недостатоци може да се поправат. Најчесто, тие одлучуваат за корекција на градите, т.е. импланти. Нивната инсталација во реномирана клиника чини 3.000 евра. Затегнувањето на кожата на стомакот оди до 5.000 евра. Многу дами, сепак, се одлучуваат само за ботокс, што им покажува дека нивната кожа изгледа помладо и посвежо. Неговата цена е околу 350 евра.

ДРУГИ ТРОШОЦИ

Покрај споменатите работи, тие имаат и други месечни трошоци. Фризурите се исто така многу важни, а поради големата потреба, фризерските услуги станаа значително поскапи. Мора да се дадат пари, се разбира во гардеробата, накитот и евентуално во теретаната. Некои дами се незапирливи во шопинг, кога станува збор за гардероба.

Ако би ги собрале најосновните месечни потреби на жена која не претерува да троши пари за нејзината убавина, ќе и требаат околу 10.000 денари. Сите производи што не треба да се купуваат секој месец се исклучени од таа сума. Сепак, сумата што жената треба да ја потроши на своето тело е огромна, а кога ќе го земете предвид фактот дека во повеќето случаи, мажите заработуваат повеќе, тие информации се застрашувачки.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi