Дали знаете колку во просек трае една жешка акција? Ќе бидете (НЕ) пријатно изненадени!

2 септември, 2021
a263e1ecb4a3127e6f6d4c678802f4b98456d4a8

Многумина мислат дека другите парови водат љубов со часови. Голема заблуда!

Неодамнешните судии покажаа дека должината на интимниот однос е околу седум минути, но американскиот лекар Хари Фиш, почитуван уролог и експерт за третман на сексуални проблеми кај мажите, тврди дека и ова е претерување.

Секој втор пар води љубов две минути

Во истражувањето за книгата „Гола вистина – Ултимативна сексуална едукација за возрасни“, тој откри дека дури 43 проценти од паровите не водат љубов повеќе од две минути.

Кај 27 проценти од луѓето, сексот трае во просек три до седум минути, за 18 проценти од нив задоволството е непрекинато од седум до 15 минути, додека само 12 проценти од паровите велат дека нивниот сексуален чин трае од 15 минути до неколку часа.

Некои парови водат љубов еден час

Споменатиот експерт ги наведува мажите како главни „виновници“ за тоа, иако предвремената ејакулација се смета за состојба во која сексуалната возбуда не може да се контролира повеќе од една минута. Повеќе од 90 проценти од жените не можат да доживеат оргазам во рок од две минути, па во тој случај нивното задоволство е скратено.

– Постојат големи варијации помеѓу паровите, така што некои навистина водат љубов до еден час, но има значително повеќе од оние чии страсни сесии се кратки – вели Фиш.

Во просек, двојките имаат секс двапати неделно, а последицата од краткото траење на интимната врска е секако недостатокот на желба за тоа.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi