ДАЛИ ЗНАЕТЕ ЗА ПРАВИЛОТО 50/70? Вакво флертување го освојува срцето за секунда!

26 јуни, 2021
443975_dejt_f

Додека флертувањето изгледа како едноставна идеја, понекогаш едноставно не е лесно да се направи првиот чекор кога ни се допаѓа некоја личност. Постојат луѓе кои се добри во додворувањето, додека други се уште „се смотани“ во такви ситуации и не знаат како правилно да му дадат до знаење на другиот дека се привлечени.

Затоа ви донесуваме еден совет што ќе го олесни и ќе го направи забавно флертувањето. И кога ќе го пробате, ќе видите дека е исто толку ефикасно. Тара Филдс, автор на „The Love Fix“, им открива на жените дека не им требаат навредливи тактики или извежбани техники за да заведат маж што им се допаѓа.

Имено, поважно e да оставите впечаток на физичка личност, и да му дадете до знаење на мажот дека сте заинтересирани. Ова ќе го постигнете со помош на правилото 50/70.

Што е правило 50/70?

Иако отпрвин звучи како некоја математичка формула што треба да се реши, всушност станува збор за свесен контакт со очите.

Имено, студија од 2012 година спроведена од истражувачи од Универзитетот во Мичиген, покажа дека насочените ставови кон партнерот можат да бидат сигнал за интерес и доверба. Особено, тоа би значело да му дадете на човекот да знае не само дека го сакате физички, туку и дека сте подготвени да разговарате.

Како работи?

Според ова правило, за да може флертувањето да биде успешно, и да добие рамнотежа помеѓу довербата и интересот, треба да го гледате маж во очи 50 проценти од времето додека зборувате и 70 проценти од времето додека го слушате.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi