Дали знаевте дека можете да исчистите загорени тави со Coca-Cola? Еве како

16 февруари, 2021
Screenshot_4

Совршено ги чисти остатоците од изгорената храна

Се чини дека не треба многу време беспрекорните и сјајни садови за печење за да станат изгорени и да бидат полни со нечистотија. Истурањето на храната остава дамки и траги кои тешко се чистат, без разлика колку силно ќе го изрибате садот.

Сепак, една жена сподели трик за совршено чистење садови за печење со само еден производ – Coca-Cola.

На видеото споделено на TikTok, диеталната Coca-Cola се става во садот така што ќе ја покрие целата долна површина и се остава да отстои преку ноќ. Садот потоа се чисти со детергент за миење садови, а изгорените парчиња лесно се отстрануваат и чистат, враќајќи го сјајот на садот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi