Дали знаевте: Една поза може да ги открие сите емоции, а друга „кажува сè“ за партнерот!

24 март, 2021
poza

Што откриваат „говорот на телото“ и омилените пози во кревет за партнерот? Дали, да речеме, ако мажот сака мисионерска позиција, тоа значи дека е здодевен?

Тоа всушност кажува нешто сосема спротивно.

Мисионерска позиција за доверлива личност

Мажите кои сакаат мисионерска позиција во сексот, строго ги следат правилата во животот, се верни и нежни партнерки кои нема да ја разочараат својата партнерка. Тие се сигурни и воопшто не се досадни. Во оваа позиција, целото негово внимание е насочено кон неговиот партнер, а има и контакт со очи, прегратки, бакнежи. За стабилност и размена на нежности, таков човек е совршен избор – посочува експертот за говор на тело Џан Харгрев.

Позиција „лажица“ за чувствителен тип

Позата лажицата, односно положбата во која лежат двајцата партнери на страна, со мажот зад партнерот, открива личност која постојано бара потврда за чувствата на жената. Оваа позиција овозможува посебна блискост, што укажува на тоа дека мажот е чувствителен тип – објасни Харгрејв.

Кучешки стил не го изложува емоционално
Ако мажот го обожава кучешкиот стил, тој всушност сака да доминира, да биде алфа мажјак и не сака премногу емотивно да се отвори. Бидејќи нема контакт со очите во оваа позиција, тој всушност го сака тоа затоа што на тој начин добива безбедност.

Оваа поза не вреска емоции кои зборуваат за loveубов и почит, а доколку тој инсистира на таа позиција, можно е да има проблеми со самодовербата.

seks

Ако мажот ја привлекува својата партнерка за време на сексот, тој сака поголема блискост.

Кога станува збор за „говорот на телото“ по сексот, експертите велат дека мажот се плаши од обврски, доколку „се согласи“ по сексот. Овој потег создава безбедно растојание и ментално и емоционално. Лежењето на страна по сексот открива поседувач Ако по сексот лежи покрај својата партнерка во позиција на лажица, односно на негова страна, мажот е „луд од љубов“, но и малку посесивен.

Во таа позиција, тој го коле колегата, што укажува на доминација. Меѓутоа, ако тој сака да се умилкува, но така што партнерот е зад него, таа позиција открива некој што сака другите да се грижат за него.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris