ДЕРМАТОЛОГ ПРЕДУПРЕДУВА: Никогаш не пијте вода од ШИШЕ, ова е многу ЛОШО ЗА ВАШАТА КОЖА

20 август, 2021
Screenshot_11

За да се направи кожата еластична и свежа, дероматолозите препорачуваат задолжителни два литра вода дневно. Сепак, не е сѐ едно од каде ја пиете водата – дали користите чаша или шише. Дерматологот Мишел Шесеин предупредува дека консумирањето вода од шише има штетно влијание врз убавината, односно прави брчки околу устата.

– Кога пиете вода од шише со усните, правите движења приближно исти како кога пушите цигара. „Брчките околу усните не се појавуваат веднаш, туку по долг период, и најчесто се создаваат од шишиња што обично ги користат спортистите со таканаречен спортски отвор“, тврди Мишел.

Експертите предупредуваат дека вашето тело е веќе дехидрирано ако чувствувате жед. Оптималниот внес на вода ја враќа енергијата во телото, а експертите утврдија дека луѓето кои имаат навика да пијат најмалку осум чаши вода дневно имаат побрз метаболизам од оние кои ретко пијат вода.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi