Диета која работи за сите: За 14 дена се топат сите килограми, и никогаш не се враќаат!

26 мај, 2021
250699_shutterstock-1062047588_ls

Ако сакате да изгубите тежина, диетата базирана на варени јајца може да биде вистинското решение за вас!

Иако на оваа диета се дозволени мал број производи, научно е докажано дека оваа диета може да го забрза метаболизмот и да согорува маснотии.

Диетата со варени јајца трае 14 дена, а ако строго се придржувате до неа, килограмите нема да ви се вратат.

Со одредено мени, треба да пиете многу вода, што ќе помогне во процесот на исфрлање токсини, и може да вежбате за уште подобри резултати најмалку половина час на ден.

Бидете сигурни да ги следите овие три правила:

  • Никогаш не смеете да јадете брза храна
  • Забранети се алкохоли и засладени пијалоци
  • Намалете го внесот на сол и шеќер на минимум

Мени за првата недела

Појадокот е ист секој ден: 2 варени јајца и половина цитрус (портокал, грејпфрут или цела мандарина)

Понеделник

Ручек: 2 мали варени компири и 2 јаболка
Вечера: Голем дел од салата и парче пилешко

Вторник

Ручек: зелен зеленчук и пилешка салата
Вечера: салата од зеленчук, 1 портокал и 2 варени јајца

Среда

Ручек: сирење со малку маснотии, 1 домат и 1 сладок компир
Вечера: Салата по ваш избор и парче пилешко

Четврток

Ручек: Овошје по ваш избор
Вечера: Салата и пилешко на пареа

Петок

Ручек: варен зеленчук и 2 јајца
Вечера: Салата и димена риба

Сабота

Ручек: Овошје по ваш избор
Вечера: Пилешко на пареа и зеленчук

Недела

Ручек: Салата од домати, зеленчук на пареа и пилешко
Вечера: Зеленчук на пареа

Ilustracija

Мени за втора недела

Појадокот е ист како и првата недела: 2 варени јајца и половина цитрус (портокал, грејпфрут или цела мандарина)

Понеделник

Ручек: Салата и пилешко
Вечера: Портокал, салата и две варени јајца

Вторник

Ручек: 2 варени јајца и зеленчук на пареа
Вечера: Салата и риба на скара

Среда

Ручек: Салата и пилешко
Вечера: Портокал, салата и две варени јајца

Четврток

Ручек: Зеленчук на пареа, малку сирење со малку маснотии и 2 варени јајца
Вечера: Салата и пилешко

Петок

Ручек: салата од сардина
Вечера: Салата и 2 варени јајца

Сабота

Ручек: Салата и пилешко
Вечера: Овошје по ваш избор

Недела

Ручек: Зеленчук на пареа и парче пилешко
Вечера: Исто така зеленчук на пареа и парче пилешко

Оваа диета скоро и да нема јаглехидрати, и тоа е една од причините зошто секој треба да успее, пишува Brightside.me.

За секој случај, консултирајте се со вашиот лекар пред да ја користите оваа диета, бидејќи дури и ако нема да бидете гладни од оваа диета, тоа е радикална промена што може да влијае на вашето здравје.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi