Диета со месо: Може да изгубите 8 килограми за само ДВЕ недели!

5 март, 2021
диета

Една од вообичаените и доста чести заблуди при слабеење е дека месото не може да помогне. Диетата со месо, како и многу диети, има неколку варијанти. Првиот е силно протеински – ограничувачки и дозволени се само јајца и месо. Со него, резултатите се најдобри, но исто така се и најопасни. Затоа избравме малку поблага форма и ви даваме пример за мени.

МЕНИ:

ПОНЕДЕЛНИК

Појадок: омлет од 2 јајца со сланина, незасладен чај или црно кафе

Ручек: пилешка салата (зелена салата, тврдо сирење исецкано на парчиња, пилешко, јајце исечено на парчиња)

Вечера: риба на скара со домат и салата од брокула.

ВТОРНИК

Појадок: колбаси по ваш избор, кафе или чај без шеќер;

Ручек: стек од телешко месо со зелена салата и домат;

Вечера: бифтек со печурки.

Pečurke

СРЕДА

Појадок: тврдо сирење со шунка, чај или кафе без шеќер;

Ручек: салата со туна (зелена салата, црвен пипер, туна)

Вечера: мисирка со рендана салата од морков.

hrana, zdrava hrana, salata

ЧЕТВРТОК

Појадок: омлет од 2 јајца, незасладен чај или кафе

Ручек: риба и блитва

Вечера: салата од сирење, шунка и домат.

ПЕТОК

Појадок: шунка, 1 варено јајце, тврдо сирење, кафе или чај без шеќер

Ручек: телешко месо со брокула

Вечера: салата (мелено говедско месо, 5 маслинки, тврдо сирење на парчиња, сецкан домат, кромид, зелена салата и 1 авокадо исечено на парчиња).

Brokoli
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris