Добила ОПЕКОТИНИ по една работа што ја направила пред да се СОНЧА! И тогаш завршила во БОЛНИЦА! (ВИДЕО)

8 јули, 2021
b981fcb0d719aadb75f4555e1008a8b8a58f6ba7

Поради страшната грешка што ја направила, пред да се сонча, девојката одлучи да ги предупреди и другите!

Долгиот престој на сонце може да доведе до сериозни изгореници на кожата, поради што воопшто не се препорачува. Сепак, друга грешка може да биде причина за изгореници, како што беше убедена оваа девојка по име Хана, која објави сè на ТикТок.

Имено, таа направила пилинг на кожата пред да се сонча, а потоа покажа како изгледаат нејзините нозе – црвени, отечени, со страшни изгореници.

„Не правете пилинг пред сончање, освен ако не сакате изгореници од втор степен“, напиша таа во видеото.

Видеото покажува дека кожата на нејзините нозе е ужасно црвена, изгорена, а на една од фотографиите Хана е во болница.

@user505691303719

PSA: don’t exfoliate before going into the sun unless you want 2nd degree burns😅 #fyp

♬ Oh No – Kreepa

Со пилингот, мртвите клетки се отстрануваат, кои инаку служат како бариера на кожата.

„Пилингот го отстранува финиот заштитен слој на површината на кожата, правејќи ја поранлива, особено кога станува збор за УВ зраците“, предупредува дерматологот д-р Гитика Митал Гупта.

Затоа, запомнете, никогаш не правете пилинг пред сончање и не заборавајте да ставите заштитна крема!

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi