ДОБРО ПОГЛЕДНЕТЕ ГО СВОЕТО ЛИЦЕ: Местото на кое имате најмногу брчки многу ви кажува за вашето здравје!

23 јули, 2021
193131_shutterstock-1018171291_ls

Брчките се најголемиот непријател на жените, и покрај сите естетски процедури, невозможно е целосно да се отстранат. Сепак, иако тие претставуваат голема мака за жените врз основа на местото каде што се појавуваат за прв пат и повеќето од нив, можеме да заклучиме многу за здравјето, тврдат лекарите.

Доколку ве интересира кои се проблемите и што укажуваат, прочитајте го текстот до крај:

Хоризонтални брчки на челото

Овие брчки се јавуваат кај луѓе кои често се нервозни и кои секојдневно издржуваат повеќе стрес. Покрај тоа, тие можат да бидат последици од намалениот внес на вода и прекумерната употреба на шеќер.

Брчки над левата веѓа

Брчките во оваа област се директно поврзани со слезината. Ако ги забележите во голем број, не заборавајте да се јавите кај вашиот лекар.

Брчки над десната веѓа

Тие се показател за нивото на токсини во организмот. Ако не е сè во ред со црниот дроб, тоа јасно се гледа во оваа област. За да го решите овој проблем, преминете на органска диета која вклучува зелен зеленчук и обидете се да отстраните силни зачини од вашата исхрана. Исто така, не консумирајте премногу протеини и обидете се да ја намалите количината на сол.

Брчки на челото, над носот

Брчките во оваа област можат да бидат знак дека страдате од алергии, но исто така можат да бидат показатели на прекумерен стрес. Покрај тоа, овие набори може да бидат поврзани со намалено либидо.

Длабоки брчки околу очите

Тие често се појавуваат кај луѓе кои често се смеат, со други зборови, имаат позитивен став. Сепак, не е сè толку едноставно, ваквите брчки на кожата исто така можат да бидат знак на оштетување на видот и замор на очите. Брчките околу очите се поврзани и со некои внатрешни органи, особено со црниот дроб, бубрезите и стомакот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi