Додадете ЧАША МЛЕКО на вашето ЦВЕЌЕ и гледајте МАГИЈА

15 септември, 2021
ef9fa5dd14b17063c950717d22655924efbaacad

Потребни ви се само 2 состојки за овој чудесен раствор

Кога почнува да паѓа голема количина дожд на посеаната култура, неопходно е да се подобри нејзиниот „имунитет“ и да се зајакне, а тоа, според искусни градинари, најдобро се прави со млеко.

Оваа намирница што сите ја имаме во фрижидерот е одлична за заштита, но и за наѓубрување на растителни видови и цвеќиња.

Млекото содржи калиум, калциум, сулфур, фосфор, магнезиум, бакар, манган, железо и други елементи кои ќе обезбедат оптимален раст на растенијата и ќе ги заштитат од болести, штетници и инсекти.

Во овој период, растенијата се подложни на појава на габи, а млечниот раствор е одлично средство за превенција што делува со создавање на заштитен слој.

Има доволно причини да го направите овој раствор и да им помогнете на цвеќињата да цветаат пораскошно во текот на летото. Еве како се прави:

Најдобро е да се користи свежо, не долготрајно млеко. Се што ви треба е да измешате млеко и вода во сооднос 1: 3.

Со оваа смеса прскајте ги билките или цвеќиња, и најдобро би било да го правите тоа во вечерните часови.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi